SEN DİKTATÖR OLASIN DİYE ÖLDÜLER

İç savaş çıkacağını öngöremediler mi ? Elbette biliyordu. Adım adım, basamak basamak bir ülkede iç savaş çıkarmanın, halkı bölüp birbirine öldürtmek için gereken tüm yollar kullanıldı, bile bile.

Sandıki iç savaş çıkarsa yenecek. O koltuk daima ve sadece onun. Her iki tarafın da tam istediği gibi iç savaş çıktı. Uzun süredir bileylene bileylene dişler gıcırdayarak sırayla kükreşmelerden, meydan okumalardan zaten  belliydi. Şimdi bombalar yağıyor, her Allah’ın günü kan dökülüyor. Kimin umurunda ? Onlara hiçbir şey olmayacak.

Ama onlar yüzünden gencecik insanlar, bebekler, çocuklar neye uğradıklarını bile anlamadan  ölüyor. Hayaller biraz sarsıldı ama çok değil. Hala ikisinin de  umudu var. O yüzden gözlerini  bile kırpmadan insanlara haydi meydanlara çıkın diye çağıriyorlar. Bu çağrının nelere mal olacağını ikisi de   çok iyi biliyordu. Sorun etmediler. Nasılsa kendileri  güvende, etraflarında  koruma ordusu, halkı daha yerdeki kanları bile kurumamış  meydanlara döktüler, birbirlerine kırdırdılar. Neler olacağını bile bile. Birinden biri  de çıkıp demedi ( tamam, ben seçimleri  bekleyeceğim, sorun değil, gerçek bir lidersem benim için  önce halkımın güvenliği, huzuru gelir,  herkes evine dönsün, kan dökülmesin, eğer halk beni isterse zaten seçilirim, ama iç savaş çıkmasın, ülkemizi yem etmeyelim ) diyemedi.

Şimdi  her tarafta ölüm kol geziyor. Mutlu musun? Başın göğe erdi mi ? Bizim buralarda daha ağır bir söz vardır sizin gibiler için,  ama ben kendime yakıştıramıyorum.

Çocuk katliamı yapmadan kirli savaşınız tamamlanmış olmazdı değil mi ? Yeteri kadar dikkat çekmiyordu sanki . Korkakça,  alçakça   kimyasal silah kullanırken  kendini nasıl teselli ettin acaba ? “Ben bunu özgürlük için yapıyorum’ mu dedin, “terörle mücadele için her şey haktır’ mı dedin ? Ne düşündün de bu kadar masumu gözünü bile kırpmadan  katledebildin ?

Hala kimyasal saldırıdan ölenlerin haberleri geliyor,  55 çocuk, bebek, en büyüğü taş çatlasın 10 yaşlarında, sıra sıra yerlere yatırılmışlar, hepsinin elleri göğsüne kavuşturulmuş, mosmor olmuş dudakları, yarı açık kalmış gözleri, hiç büyümeyecekler, oynamayacaklar, senin yüzünden, sen diktatör olasın, o koltuğa kazık çakasın  diye öldüler. O kanlı koltuk bundan sonra en çok sana  yakışır. Geç otur, ölene kadar senin olsun. Ama  bil ki sen sadece bu dünyada rahat edebileceksin.

 

Kaynak

 
 
Hakkımda Çalışmalarım İstiklal Marşımız Gençliğe Hitabe 24. dönem Milletvekilliği Seçim Çalışmaları Basında Biz