Uyap, Mernis , Takbis, E Devlet ve diğer kritik bilgileri taşıyan sistemlerin ağ dolaşımı sırasında yabancı devlet sistemleri tarafından girişiminin önlenmesi

Tüm resmi kurumlar, şirketler, vatandaşlar tarafından yoğun şekilde kullanılmakta olan bu sistemler, niteliği gereği yabancı devletlerin strateji geliştirme birimleri için başlı başına istihbarat kaynağıdır. Ülkenin nüfus artış hızı, cinsiyet, çocuk sayısı, gelir durumu, toplanan vergiler, açılan dava sayısı , işlenen suçların hangi bölgelere göre farklılıklar gösterdiği,hangi suçların sıklıkla işlendiği gibi son derece önemli neticeler çıkarılabilecek bilgiler, çoğu yabancı uydular aracılığı veya yabancı şirketlerin sağladığı hatlar üzerinden işlenmektedir. Örneğin Uyap sistemine kayıtlı olan vatandaşlara SMS yolu ile bilgi gönderilmektedir. Bu itibarla hattın sağlayıcısı olan yabancı sermayeli şirketler, bu bilgilere ulaşabilecek potansiyele sahiptir. Bugüne kadar ilgili Bakanlıklar tarafından bu sistem bilgilerinin yabancı istihbarata karşı korunması için hangi tedbirlerin alınmakta olduğu konusunda bir açıklama yapılmış  değildir.

Açıklanan nedenlerle vatandaşlara, şirketlere kurum ve kuruluşlara ait bilgilerin ekonomik, siyasi, sosyal açıdan işleyerek değerlendirerek buna göre politika oluşturabilecek dış istihbarata karşı koruması için gerekli karşıt program oluşturulmasına ilişkin projemiz uygulamaya sokulmalıdır.

Son altı yedi yıldır Türkiye’ nin sorunlarını nerdeyse Türkiye’deki siyasetçiler kadar iyi bilen ve nokta atışları yapacak kadar iyi tahlil etmeye başlayan yabancı devlet yetkililerinin bu vakıflığını sadece kişisel  yeteneğe veya basını iyi takip etmeye veya karşılıklı siyasi açıklamalarla verilen bilgilere dayandıramayız. 
 

 
 
 
Hakkımda Çalışmalarım İstiklal Marşımız Gençliğe Hitabe 24. dönem Milletvekilliği Seçim Çalışmaları Basında Biz